1 listopada 2019 roku na ustrońskim cmentarzu zainicjowaliśmy akcję charytatywna „Ustrońskie Dusze”, która ma na celu zebranie funduszy na naprawę i rewitalizację zaniedbanych nagrobków na naszym cmentarzu. Nasi wolontariusze zbierali datki do puszek przy bramach cmentarza, spotykając się z pozytywnymi reakcjami mieszkańców naszej gminy oraz gości.

Akcja ta była poprzedzona zbiórka pieniędzy w internecie oraz zbiórka do puszek w kluczowych miejscach naszej pięknej gminy.

Przykonowywaliśmy się już o tym nie raz, że na Ustroniaków zawsze można liczyć i nie inaczej było też tym razem. Udało się nam zebrać dokładnie 3631,19 zł. Suma ta okazała się dużo większa, od tej której się spodziewaliśmy.

Zgodnie z deklaracjami całość tej sumy przeznaczyliśmy na nagrobek Państwa Bujewicz – pierwszych powojennych ustrońskich bibliotekarzy. Ich nagrobek, ze względu na fatalny stan techniczny nie nadawał się do renowacji. Zdecydowaliśmy się zatem na postawienie nowego nagrobka, który stanowi jednak wierna kopie zniszczonego przez czas grobu.

Podczas tegorocznej kwesty, będziemy rozmawiać z mieszkańcami zbierając opinie, jakimi grobami powinniśmy się zająć w tym roku. Będziemy Was pytać o opinię na temat zidentyfikowania i odbudowy bezimiennych grobów dzieci w głównej alejce cmentarza.

Spotkacie nas w niedzielę 1 listopada na przy wejściach na cmentarz oraz w popularnych miejscach Gminy Ustronie Morskie. Oto ich lista

  • Gabinet weterynaryjny „Pazurek”
  • Kiosk ze zniczami koło cmentarza
  • Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie
  • Urząd Gminy Ustronie Morskie
  • Dyskont Lewiatan
  • Apteka w Ośrodku Zdrowia
  • Kwiaciarnia w Ustroniu Morskim
  • Sklep Żabka
  • OSP Ustronie Morskie

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się nam pomóc, wielkie dzięki 🙂

Zbiórkę można też wspomóc poprzez wpłatę datku na facebooku. Oto link: https://www.facebook.com/donate/427812691534295/400223181392938/

Dla osób, które nie chcą popularnemu serwisowi podawać numeru swojej karty aby wspomóc nasza akcję polecamy bezpośrednia wpłatę na kontu fundacji:

Fundacja Mikołajek Nadmorski
Targowa 1/3
78-111 Ustronie Morskie
NIP: 671-18 18-123
38 1140 2004 0000 3602 7579 1822 z dopiskiem „Ustrońskie Dusze”

Do zobaczenia już 1 listopada na cmentarzu 🙂