Działalność Fundacji

Informacje ogólne & raporty

roczne

Działalność Fundacji Mikołajek Nadmorski

Fundacja Mikołajek Nadmorski działa od lipca 2015 roku i już wtedy rozpoczęto pierwsze działania promujące Ustronie Morskie wśród odwiedzających gminę turystów.

Największym przedsięwzięciem prowadzonym cyklicznie w każdym sezonie letnim są bezpłatne zajęcia dla dzieci odwiedzających pole namiotowo-kempingowe „Pod Brzozami” mające na celu poznawanie Ustronia Morskiego.

Nasi Wolontariusze

… przez całe wakacje prowadzą codzienne animacje dla najmłodszych turystów na brzozowej świetlicy. Zajęcia te, poza integracją i wspólną zabawą, mają też na celu promowanie naszej gminy. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zabawach i warsztatach dotyczących Ustronia Morskiego. Tematy takich zajęć są różne, wśród tych najbardziej popularnych można wyróżnić:

  • Warsztaty plastyczne pt. „Z czym ci się kojarzy Ustronie Morskie?”
  • Gra aktywizująca pt. „Czy znasz to miejsce w Ustroniu Morskim?”
  • Quiz o Ustroniu Morskim
  • Warsztaty malarskie pt. „Bałtyk – wspomnienie z wakacji”
  • Warsztaty rękodzieła pt. „Ustronie Morskie – moje miejsce na ziemi”

W zajęciach jednorazowo bierze udział nawet do trzydziestu dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Fundacja zapewnia dzieciom materiały i narzędzia, a doświadczeni wolontariusze prowadzą zajęcia absolutnie nieodpłatnie.

Działalność naukowo-poznawcza

Mikołajek Nadmorski w miarę swoich możliwości zajmuje się też działalnością naukowo-poznawczą. W sezonie letnim 2016 fundacja prowadziła wśród wczasowiczów odwiedzających pole namiotowo-kempingowe akcję „Oznacz się na mapie”. Każdy kto chciał mógł wbić szpilkę na mapie Polski w miejscu, z którego przyjechał do Ustronia Morskiego. Te właśnie szpilki, skrupulatnie potem zliczone, były postawą do stworzenia mapy ruchu turystycznego, która w czytelny sposób pokazała, z których województw na pole namiotowo-kempingowe przyjeżdża najwięcej turystów. Mapa ta jest również odzwierciedleniem ogólnej tendencji ruchu turystycznego dla Ustronia Morskiego: najwięcej wczasowiczów przyjeżdża do nas z Wielkopolski i ze Śląska. Więcej informacji na temat mapy ruchu turystycznego 2016 można znaleźć na tym wpisie.

Działalność edukacyjna

Fundacja Mikołajek Nadmorski nie boi się również wyzwań edukacyjnych. W roku szkolnym 2017/2018 członkini zarządu fundacji prowadziła zajęcia dodatkowe z matematyki w ramach umowy wolontariatu podpisanej z dyrekcją szkoły w Ustroniu Morskim. Lekcje wyrównawcze szybko przerodziły się kółko matematyczne na które uczęszczali nie tylko uczniowie nie nadążający z przyswajaniem materiału. Wolontariuszka, posiadająca oczywiście uprawnienia pedagogiczne, prowadziła zajęcia nieodpłatnie dwa razy w tygodniu – ze względu na duże zainteresowanie. Brała również udział w zajęciach świetlicowych.

Współpraca ze szkołą w Ustroniu była bardzo owocna, dlatego Fundacja Mikołajek Nadmorski z przyjemnością wróci do prowadzenia lekcji w ramach wolontariatu, jeżeli tylko będzie taka potrzeba.

PRO-AKTYWNI

W turystyce!

PRO-AKTYWNI

W edukacji!

PRO-AKTYWNI

W sporcie!

PRO-AKTYWNI

W zdrowiu!

RAPORTY ROCZNE

ROK 2021

 

1. Sprawozdanie merytoryczne.

2. Bilans.

3. Informacja dodatkowa.

ROK 2020

 

1. Sprawozdanie merytoryczne.

2. Bilans.

3. Informacja dodatkowa.

Wpłać datek lub zaangażuj się!

Wspomóż nas

teraz!