Żyjemy w ciężkich czasach. W czasach przepełnionych strachem o własne życie i zdrowie. Atakuje nas niewidzialny wróg, szczególnie groźny dla osób starszych, schorowanych. Nie jest żadną nowością, że właśnie oni najczęściej odwiedzają cmentarze, wspominając tych którzy odeszli i przygotowując się na to, co nieuchronne.

Pod Brzozami Clean and Care na zlecenie Fundacja Mikołajek Nadmorski  dniu 31.10.2020 roku wykonało bezpłatną dezynfekcję cmentarza w Ustroniu Morskim. Przed wykonaniem misji nie powstrzymało nas nawet zamknięcie cmentarzy decyzją premiera – obiecaliśmy to zrobić i słowa dotrzymaliśmy.

Naukowcy twierdzą, że koronawirus utrzymuje się na przedmiotach nawet do 7 dni. Właśnie tyle mógłby siedzieć na klamce cmentarnej furtki czekając na kogoś, kogo mógłby zaatakować. Przed Świętem Zmarłych cmentarze odwiedzane są przez tłumy odwiedzających, więc szansa że ktoś zostawił po sobie wirusa jest naprawdę spora. Zastosowaliśmy zatem najskuteczniejszą metodę dezynfekcji – dezynfekcję natryskową. Wykonana za pomocą specjalistycznego sprzętu i odpowiedniego stężenia certyfikowanego środka chemicznego (Karcher RM732) jest bezwzględna dla bakterii, wirusów i grzybów.

To żadna nowość, że ustroński cmentarz jest bliski sercu członkom Fundacji Mikołajek Nadmorski. W tym roku prowadzimy już drugą zbiórkę charytatywną Ustrońskie Dusze, która ma na celu zgromadzenie środków na odnawianie zapomnianych grobów na naszym cmentarzu. Tym razem zrobiliśmy też coś dla żywych.

Fundacja będzie działać wszędzie tam, gdzie jest potrzeba niesienia bezinteresownej i bezpłatnej pomocy. Nie bójcie się pisać do nas w sprawach, które są dla Was ważne.

Dbajcie o siebie.