Szanowni Przyjaciele Fundacji Mikołajek Nadmorski,

Z radością prezentujemy podsumowanie wyjątkowego roku 2023, pełnego wzruszeń, współpracy i serdeczności. Oto najważniejsze momenty naszej działalności w minionym roku:

💙 Podziękowania od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej:
Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustroniu Morskim za owocną współpracę na rzecz dobra drugiego człowieka. Dziękujemy za zaufanie i liczymy na dalszą, udaną współpracę w kolejnych latach.

💙 Akcja „Odnawianie Miejsc Spoczynku Dzieci”:
Dzięki Waszej hojności udało się zebrać wystarczającą kwotę na rozpoczęcie odnawiania miejsc spoczynku dzieci na starej części cmentarza w Ustroniu Morskim. Przed nami były prace renowacyjne, a jednocześnie nieustannie próbowaliśmy odzyskać tożsamość tych dzieci, których miejsca spoczynku były nieoznaczone. Jeśli posiadacie informacje na ten temat, nadal prosimy o kontakt.

💙 Druga Edycja Dnia Dziecka:
Zorganizowaliśmy drugą edycję Dnia Dziecka na Campingu Pod Brzozami, zapewniając dzieciom z gminy Ustronie Morskie mnóstwo darmowych atrakcji i uśmiechu. To wydarzenie było pełne radości, integracji i wspólnego świętowania. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, już planujemy kolejną edycję.

💙 Program Nauki Języka Polskiego dla Obcokrajowców:
Nasz program nauki języka polskiego dla obcokrajowców kontynuowaliśmy z powodzeniem, umożliwiając skuteczną integrację społeczną i kulturową. Bezpłatne zajęcia były ważnym elementem wspierającym obcokrajowców w codziennym życiu oraz pracy w Polsce.

💙 Wsparcie Edukacyjne dla Uczniów:
Przekazaliśmy 40 wyprawek szkolnych uczniom Ustrońskiej Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim, umożliwiając im udany start w nowym roku szkolnym.

💙 Pomoc Przedszkolna:
Zareagowaliśmy natychmiast na prośbę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustroniu Morskim, dostarczając wyprawki dla jednego z dzieci, a także dla starszego brata tej rodziny,. Ten mały gest dobroci sprawił dużą różnicę w ich życiu, co stanowiło dla nas powód do dumy.

💙 Akcja „Ustrońskie Dusze” na Święto Zmarłych:
Kolejna edycja akcji „Ustrońskie Dusze” zbliżała się wraz z nadchodzącym Świętem Zmarłych. Naszym celem było odnawianie nagrobków, zwłaszcza tych dziecięcych. Puszki na datki były umieszczone w kluczowych miejscach, a nasi wolontariusze czekali podczas mszy 1 listopada.

💙 Pierwsi Fundatorzy dla Akcji „Zostań Fundatorem!”:
Z ogromną radością ogłaszaliśmy pierwszych fundatorów, Zuzię i Franka, którzy z własnej inicjatywy zaopiekowali się dziecięcym nagrobkiem. To dzięki nim i innym darczyńcom akcja „Zostań Fundatorem” nabierała tempa.

💙 Sukces Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego:
Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Ustroniu Morskim udało się zebrać imponującą kwotę 1727 zł i 8 gr, dzięki hojnemu wsparciu społeczności. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za ich nieoceniony wkład i zaangażowanie.

💙 Przed Bożym Narodzeniem Fundacja Mikołajek Nadmorski hojnie obdarowała uczniów Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim, przekazując im zeszyty szkolne.

💙 Przedszkole w Ustroniu Morskim otrzymało od Fundacji wyjątkowe prezenty świąteczne w postaci przydatnych artykułów szkolnych z okazji Bożego Narodzenia.

Dzięki Waszej pomocy i wsparciu, Fundacja Mikołajek Nadmorski realizuje swoje cele i wpływa pozytywnie na życie wielu ludzi. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Waszą hojność i gotowość do działania na rzecz dobra wspólnoty. Niech nadchodzący rok przyniesie nam kolejne udane projekty i chwile radości.

Z całego serca dziękujemy!

Z wyrazami szacunku,
Fundacja Mikołajek Nadmorski 💙