Wakacje to czas, na który wszyscy czekamy z niecierpliwością. Marzymy o odpoczynku, nowych przygodach i chwili wytchnienia od codziennych obowiązków. Niestety, dla wielu zwierząt domowych ten okres kojarzy się z niepewnością, strachem i często – porzuceniem. Fundacja Mikołajek Nadmorski rozpoczyna nową kampanię „Wakacyjni Przyjaciele”, mającą na celu uświadomienie właścicielom zwierząt, jak ważna jest odpowiedzialność za swoich pupili również w okresie wakacyjnym.

🔹Każdy,to porzuca zwierzę popełnia przestępstwo!

Porzucenie zwierzęcia jest nie tylko aktem okrucieństwa, ale również przestępstwem. Zwierzęta domowe, takie jak psy i koty, są w pełni zależne od swoich właścicieli. Kiedy zostają porzucone, tracą dostęp do jedzenia, schronienia i opieki medycznej. Porzucone zwierzęta często stają się ofiarami wypadków, chorób i głodu. Wiele z nich nigdy nie znajduje nowego domu i umiera w cierpieniu.

Przecież byłem twoim przyjacielem…

🔹Planując urlop nie planuj przestępstwa!

1. Zabierz swojego pupila ze sobą: Coraz więcej hoteli, pensjonatów i ośrodków wczasowych akceptuje zwierzęta. Planując wakacje, poszukaj miejsc przyjaznych zwierzętom, gdzie Twój pupil będzie mile widziany.

2. Znajdź pet sittera: Pet sittering to usługa, w której osoba opiekuje się Twoim zwierzęciem w Twoim domu lub zabiera je do siebie. To doskonałe rozwiązanie, jeśli Twój zwierzak czuje się najlepiej w znanym sobie środowisku. Napisz, że szukasz opieki dla swojego zwierzęcia na lokalnych grupach, na pewno znajdzie się ktoś, kto ci pomoże.

3. Hotel dla zwierząt: Istnieją specjalne hotele dla zwierząt, które oferują profesjonalną opiekę podczas Twojej nieobecności. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie hotel ma dobre opinie i odpowiednie warunki.

4. Poproś znajomych lub rodzinę: Często bliscy z chęcią zaopiekują się Twoim pupilem na czas Twojego wyjazdu. Upewnij się, że osoby, którym powierzasz swojego zwierzaka, mają doświadczenie i są odpowiedzialne.

🔹Edukacja i świadomość

Celem kampanii „Wakacyjni Przyjaciele” jest nie tylko zapobieganie porzuceniom, ale również edukacja społeczeństwa. Poprzez media społecznościowe chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, by zwiększyć świadomość na temat odpowiedzialności za zwierzęta.

🔹Dołącz do kampanii

Każdy z nas może włączyć się w kampanię „Wakacyjni Przyjaciele”. Oto kilka sposobów, jak możesz pomóc:

– Udostępniaj informacje: Podziel się naszymi postami na mediach społecznościowych, rozmawiaj ze znajomymi i rodziną na temat odpowiedzialnego posiadania zwierząt.

– Wspieraj lokalne schroniska: Schroniska dla zwierząt często borykają się z problemem przepełnienia, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Wesprzyj je finansowo, darowizną lub wolontariatem.

– Zostań pet sitterem: Oferując swoje usługi jako pet sitter, możesz pomóc innym właścicielom zwierząt w zapewnieniu ich pupilom bezpiecznego miejsca podczas wakacji.

Pamiętaj, że posiadanie zwierzęcia to zobowiązanie na całe jego życie. Wspólnie możemy zapewnić, że każde zwierzę będzie miało bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Dołącz do kampanii „Wakacyjni Przyjaciele” i bądź odpowiedzialnym opiekunem swojego pupila!